“Polacy – Rodakom”

Dyplom dla SP 10 za udział w akcji Polacy - Rodakom.jpg

Jak co roku zbieraliśmy produkty spożywcze o długim okresie przydatności (m.in. słodycze, kakao, konserwy, kasze, ryż, cukier, mąka, przyprawy, makaron ipt.), książki z polską literaturą, miękkie zabawki oraz niewielkie przytulanki.

W tym roku uczniowie naszej szkoły wykazali bardzo duże zainteresowanie tą akcją charytatywną oraz chęcią pomocy dzieciom na obczyźnie. Dzieci najczęściej przynosiły maskotki. Zebraliśmy ogromną ilość tych przytulanek (ok 350 sztuk), bardzo dużo zabawek, puzzli, klocków, układanek, książek z bajkami i opowiadaniami dla dzieci, kilka plecaków i torebek dla dziewczynek, lalki oraz sporo przyborów szkolnych: zeszyty, kredki, farby, flamastry i piórnik z wyposażeniem. Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia terapii przez sztukę wykonała kartki świąteczne z życzeniami.

Największe zaangażowanie w akcję wykazały grupa 0A i kl. II a i tu pragniemy ogromnie podziękować uczniom, ich rodzicom i wychowawcom p. Patrycji Woś-Gołąbek, p. Agnieszce Kowalczyk i p. Dominice Pawłowskiej. Dziękujemy również grupie 0B, klasom IIb, IIIa, IIIag , IIIbg  i ich wychowawcom.

W ramach wdzięczności za okazałe serce wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania od Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.

Autor: Agnieszka Nita - Kościelniak

Powrót na początek strony