Obchody Dnia Świętego Patryka w świetlicy!

saint-patrick-card-lettering-style_23-2147506340.jpg

Dzień Świętego Patryka to idealna okazja, aby przybliżyć uczniom kulturę i tradycję Irlandii. 17 marca uczniowie klas I-III ubrali się na zielono, aby jeszcze bardziej wczuć się w nastrój tego święta. Nauczyciele języka angielskiego, pracujący również na świetlicy, przedstawili uczniom sylwetkę św. Patryka, patrona Irlandii oraz tradycje, które Irlandczycy pielęgnują tego dnia. Nauczyciele zaprezentowali również słownictwo w języku angielskim związane z tym świętem, a następnie uczniowie w grupach mieli za zadanie odnaleźć karteczki pochowane w sali świetlicowej i narysować treści z zapisanego pliku obrazka z kodem QR. Wszyscy uczniowie biorący udział w zabawie otrzymali zielone i słodkie nagrody.

Autor: Beata Rybak

Powrót na początek strony