Czy znalazłeś mnie w bibliotece?

książka-w-bibliotece.jpg

Z takim pytaniem zwraca się do Was drodzy czytelnicy każda książka we wszystkich bibliotekach w naszym kraju. W ciągu XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek chciałam zachęcić (jeśli nie osobiście, to chociaż on-line) do zapoznania się z księgozbiorem naszej szkolnej biblioteki.

Jak obiecałam na początku akcji, mam 3 propozycje, do których warto by zajrzeć, kiedy klasy IV-VIII wreszcie wrócą do szkoły.

Pierwszą książkę zaproponuję klasom IV i V. To świetna pozycja autorstwa znanego wszystkim polskiego pisarza – Grzegorza Kasdepke i Barbary Kosmowskiej pod tytułem „Wielki Wybuch, czyli K. kontra K.” Fragment tej ciekawej książki znajdziecie pod linkiem: Spotkanie Kseni i Kryspina w realu.

Z kolejną książką, wiąże się MINI KONKURS dla wszystkich „starszaków”. Jaki tytuł nosi przeczytana we fragmencie książka autorki – Agnieszki Stelmaszyk? Na wasze odpowiedzi czekam do 24 maja 2021 r., proszę o przesłanie ich na adres biblioteki: bibliotekasp10.pulawy@gmail.com. Kto pierwszy – otrzyma nagrodę!!! Zapraszam po linka: Tajemnica! Afryka! Dzika przyroda!

Na koniec, mam propozycję dla klas VI-VIII autorstwa Roberta Muchamore’a z serii CHERUB, gdzie w naszej bibliotece jest dostępnych 12 części. Posłuchajcie fragmentu części 1, zatytułowanej „Rekrut”. Zajrzyjcie pod linka: Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją.

Zapraszam serdecznie do posłuchania i do biblioteki szkolnej. Cieszę się z Waszego powrotu do szkoły!!!

Autor: Anna Mazurkiewicz

Powrót na początek strony