Warsztaty przedsiębiorczości w naszej szkole

W dniu 4 listopada w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty przedsiębiorczości. Zajęcia zostały przygotowane w ramach zadania publicznego „VIVA Puławy – VIVA Przedsiębiorczość” przez Fundację „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”. Wzięły w nich udział dwie klasy – VI a i VII b.

Celem zadania „VIVA Puławy – VIVA Przedsiębiorczość” jest wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości poprzez zorganizowanie warsztatów i quizów z nagrodami, propagujących przedsiębiorczość wśród uczniów szóstych i siódmych klas szkół podstawowych z terenu miasta Puławy. 

Organizatorem warsztatów jest Fundacja „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości” z siedzibą w Puławach przy ulicy Mościckiego 1, która realizuje powierzone zadanie publiczne we współpracy i na zlecenie Miasta Puławy. Patronat nad zadaniem publicznym „VIVA Puławy – VIVA Przedsiębiorczość” objął Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj.

Uczniowie klasy VI a i VII b bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowanych quizach i konkursach, zdobywając wiele nagród. W drugim etapie przedsięwzięcia klasy VI a i VII b będą mogły zmierzyć się z zadaniem zaprojektowania „puławskiego pieniądza” - monety lub banknotu odzwierciedlających specyfikę Puław z uwzględnieniem przedsiębiorczości charakteryzującej powiat puławski.

Autor: E. Zeprzałka

Powrót na początek strony