Media i historia - Warsztaty dla młodzieży

uczennica z zapalonym zniczem w lesie i z prowadzącym zajęcia

Od 20 października w Szkole Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach odbywają się zajęcia dziennikarsko - historyczne. Organizatorem jest Stowarzyszenie Niezłomna Polska - Dobre Słowo z Poniatowej. Warsztaty odbywają się w ramach projektu pt. "Kreatywne społeczeństwo" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Młodzież dowie się, czym są media, pozna tajniki pracy dziennikarza oraz reportera telewizyjnego z naciskiem na dziennikarstwo historyczne. Uczniowie będą mieli również okazję odwiedzić m.in. miejsca związane z historią II wojny światowej i powojennego antykomunistycznego zbrojnego podziemia. Zobaczą dziennikarzy w pracy, profesjonalne studio telewizyjne oraz sprzęt używany przez reporterów TVP3 Lublin. Młodzież nauczy się i samodzielnie przeprowadzi wywiady ze świadkami historii. Podsumowaniem zrealizowanego projektu będzie wydanie płyty DVD z zarejestrowanym materiałem. Dla uczestników oraz wszystkich zainteresowanych będzie to piękna pamiątka, a także lekcja historii o świadkach niepodległej. Warsztaty realizowane będą do końca 2021 roku. Opiekunem projektu jest dziennikarz Marcin Mizera. Zainteresowani udziałem w warsztatach mogą kontaktować się z Panią Anną Orkiszewską.

Powrót na początek strony