Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV

szczepienia przeciwko HPV plakat.jpg

Wszystkie dziewczynki urodzone w 2009 roku i zamieszkałe na terenie Miasta Puławy mogą skorzystać ze szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Realizatorem szczepień na zlecenie Miasta Puławy jest Zakład Opieki Zdrowotnej „Medical” Sp. z.o.o.

Zapisy oraz szczegółowe informacje o szczepieniach można uzyskać pod nr tel. 691 244 111.

Miasto Puławy od 2017 roku realizuje Program polityki zdrowotnej miasta Puławy obejmujący szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Program realizuje dwa priorytety: zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu nowotworów złośliwych oraz zwiększenie skuteczności zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom.

W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. Polska ma najwyższy wskaźnik umieralności w Europie. Bezpieczeństwo  i skuteczność stosowanej szczepionki były poddane ocenie podczas wieloletnich badań klinicznych. Udział w programie poprzedzony jest konsultacją medyczną pediatry uprawnionego do prowadzenia szczepień profilaktycznych.

Więcej informacji na stronie: Urząd Miasta Puławy-informacja o szczepieniach

Powrót na początek strony