Pasowanie na czytelnika

20211117_103756.jpg

W dniach 16-17.11.2021 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki, a tym samym rozwijanie umiejętności czytania. Uczniowie, aktywnie uczestnicząc, obejrzeli Teatrzyk Kamishibai „ Moje pierwsze abecadło’. 

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Każdy z nich otrzymał kolorową zakładkę oraz wyprawkę czytelniczą podarowaną przez Instytut Książki. Wszyscy wypożyczyli swoje pierwsze książeczki do czytania.

Mam nadzieję, ze nowi czytelnicy chętnie będą zaglądać do biblioteki szkolnej i korzystać z jej zbiorów. 

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej !!!               

Autor: Beata Bilip

Powrót na początek strony