Z wizytą w Lublinie

O-PfIFqE.jpg

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie kl. 2b uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce.

Odwiedziliśmy UMCS Wydział Biologii i Biotechnologii, gdzie dr Grzegorz Wagner poprowadził dla nas bardzo ciekawe warsztaty pt. "Niesamowity świat bezkręgowców". Na zajęciach uczniowie pod okiem doktora wykonywali preparaty i pod mikroskopem obserwowali życie pantofelka i innych drobnoustrojów. Poznali świat bezkręgowców: robaków, stawonogów, koralowców. Po tej ciekawej lekcji przyrodniczej wybraliśmy się na Zamek Lubelski, a tam uczestniczyliśmy w równie ciekawej lekcji pt. "Najstarsze zabytki wzgórza zamkowego", zwiedziliśmy również Kaplicę Trójcy Świętej i Wieżę Widokową. Pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do Puław.

Autor: Agnieszka Nita - Kościelniak

Powrót na początek strony