XXI Dzień Papieski 2021

20211010_105650.jpg

Dnia 10 października 2021 rok nasza szkoła: SP nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach, wzięła udział XXI Dniu Papieskim . Tegoroczne hasło brzmiało : „ NIE LĘKAJCIE  SIĘ” . 

Aktywnie uczestniczyliśmy w akcji: " Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jest to zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.  Przedsięwzięcie to zaczęliśmy o godz. 7:00, na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego,  gdy czwórka uczniów z klasy 8 a podjęła się wyzwania i mimo chłodnego poranka, stanęła jako pierwsza z puszkami by zbierać pieniądze na szczytny cel. Przyjmowaliśmy każdy dar nawet w postaci „symbolicznego grosza”, ponieważ on zsumowany z resztą potrafi stworzyć ładny całokształt. 

Dodatkową formą pomocy było zorganizowane przez nas stoisko z wypiekami. Kilka dni wcześniej zebraliśmy ochotników, którzy zechcieli upiec  ciasto lub babeczki. W dzień akcji rozłożyliśmy stoisko i ułożyliśmy ciasta. W w/w akcji brali udział Rodzice, którzy upiekli ciasta dzieciom, czuwali i pomagali swoim pociechom. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazaną pomoc. Zebrane pieniądze są przeznaczone na zakup paczek z okazji Św. Mikołaja, dla potrzebujących dzieci z Parafii Miłosierdzia Bożego. Zebrane pieniądze z w/w akcji przekazaliśmy na ręce księdza.

Pod kierunkiem Pani katechetki Anny Miazgi, w XXI Dniu Papieskim wzięło udział  36 uczniów z naszej szkoły. Byli to uczniowie z klasy: IV a, IV b, IV c, V s, VIII a, VIII b i VIII c.  

Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom , młodzieży  i zachęcić innych do niesienia bezinteresownej pomocy. Zdecydowanie warto było poświęcić swój wolny czas.

Julia Piwowarek i Agnieszka Masiak 

Powrót na początek strony