Przepis na ortograficzny sukces

praca plastyczna 1.jpg

W roku szkolnym 2020/2021 w klasach IIIa i IIIb realizowano autorski projekt edukacyjny Pani Liliany Dąbrowskiej i Małgorzaty Kijewskiej wprowadzający dzieci w świat ortografii języka polskiego.

Zadania realizowano cyklicznie, dwa razy w miesiącu. Na początku tygodnia dzieci zapoznawano z poszczególną zasadą ortograficzną (prezentacje i ćwiczenia na różnych platformach edukacyjnych). Każdy uczeń dostawał tygodniową kartę pracy Sam planował czas i sposób realizacji. Karty ortograficzne przechowywano w specjalnych teczkach, z których powstały ortograficzne lapbooki. Podsumowaniem projektu był konkurs ortograficzny dla uczniów klas III, który odbył się 10 czerwca 2021 r. na platformie edukacyjnej Eduelo i wyłonił Szkolnego Mistrza Ortografii. Wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Maria Pietruszka – kl. IIIB
  • II miejsce – Lena Antoniak – kl IIIA
  • III miejsce – Liliana Lipska – III B
  • III miejsce – Krzysztof Gajewski – III C

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Autor: Liliana Dąbrowska

Powrót na początek strony