W krainie pięknych koni - Erasmus+ Turcja Kapadocja

erasmus  w kapadocji - uczennice i nauczyciele (7).jpg

Podróż zaczęłyśmy od przyjazdu na lotnisko Chopina w Warszawie, skąd udałyśmy się do Istambułu, a później do Kayseri.

Następnie wsiadłyśmy do busa, który zawiózł nas do hotelu Garden Inn Cappadocia w Çavusin. Na miejscu zaskoczyły nas latające balony i ,,dziwny" śpiew pochodzący z meczetu. Kolejnego dnia po śniadaniu pojechałyśmy do Nevsehir, gdzie zwiedzałyśmy szkołę i poznałyśmy naszych nowych znajomych. Po pysznym obiedzie oglądałyśmy pamiątki na lokalnych straganach. We wtorek zwiedzałyśmy muzeum ceramiki (Güray Müze) i piękne miasteczko Avanos. Odwiedziłyśmy meczet oraz lokalną wytwórnię biżuterii. Wieczór spędziłyśmy podziwiając naszą piękną okolicę. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, a to dopiero początek naszej wyprawy.

Autorki: Michalina Pajewska, Natalka Kosmala, Oliwka Drzewiecka, Patrycja Makuch

Powrót na początek strony