Dzień Patrona

24 grudnia przypada 224. rocznica urodzin Adama Mickiewicza, patrona naszej szkoły. Z tej okazji chcemy zaproponować Wam zabawę. Na przerwach we wtorek 20.12.2022 możecie wziąć udział w quizie ze znajomości życiorysu i twórczości patrona szkoły, który poprowadzą uczennice klasy 7a. Na drugim piętrze możecie sobie zrobić zdjęcie w, wcielając się w postać Świtezianki i Strzelca z ballady A. Mickiewicza „Świtezianka”.

  1. Uczniów klas 0-3 prosimy o narysowanie ilustracji do wybranej ballady Adama Mickiewicza. Wasze prace zostaną umieszczone na wystawie.
  2. Dla uczniów klas 4-8 ogłaszamy konkurs: Wykonaj rysunek lub makietę (np. w pudełku), która będzie ilustracją do wybranej ballady Adama Mickiewicza. Pracę oddaj do pani A. Orkiszewskiej do dnia 5.01.2023 (sala nr 9 IIp.)

 

Autor: Anna Orkiszewska

Powrót na początek strony