Pasowanie na czytelnika klas pierwszych

pasowanie na czytelnika.jpg

W ostatnim tygodniu stycznia i drugim lutego uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było  zachęcenie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki, a tym samym rozwijanie umiejętności czytania.

Na wstępie pani Ania Mazurkiewicz przedstawiła uczniom opowieść o “Alfabecie” za pomocą teatrzyku Kamishibai, dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki i jakich zasad przestrzegać czytając je. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Każdy z nich otrzymał specjalny zestaw przygotowany przez Instytut Książki pt. “Pierwsze abecadło” i mógł wypożyczyć książkę z biblioteki (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa).

Mam nadzieję, że nowi czytelnicy często będą do nas zaglądać.

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej !!!

Autor: Anna Mazurkiewicz

Powrót na początek strony