Jak wygląda szkoła nocą?

dzieci chodża ciemnym korytarzem.jpg

Przekonali się o tym uczniowie klasy 3a podczas zorganizowanej z 6 na 7 maja nocy w szkole. Dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom spojrzeć życzliwiej na szkołę, odnaleźć w niej swoje miejsce i nawiązać bliższe więzi z rówieśnikami. Uczniowie z III a po rozstaniu z zatroskanymi rodzicami, rozpoczęli wyprawę po skarb piratów. Najpierw przygotowali się do wyprawy, jak na piratów przystało- wykonali czapki oraz przeszli piracki chrzest. Następnie uzbrojeni w latarki wyruszyli ciemnymi szkolnymi korytarzami na poszukiwanie skarbu. Po drodze musieli wykonać wiele zadań: wybrać herszta bandy, wysiedzieć jaja kondorów, przejść suchą stopą po bagnie, pokonać strumień pełen żarłocznych piranii oraz zbudować piracki statek. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywali kawałek mapy, która złożona w całość doprowadziła ich do skarbu. Było również wspólne jedzenie zamówionej pizzy- duuuużo pizzy:), granie w gry planszowe, oglądanie filmów, a przede wszystkim razem spędzony czas! Noc była krótka, bo zabawy trwały do późnych godzin. Gdy wstało słońce wróciliśmy do swoich portów.

Autor: Patrycja Woś- Gołąbek

Powrót na początek strony