Cudowny czas w Portugalii

skaczący uczniowie na tle zamku.jpg

Od 28 listopada do 4 grudnia wzięliśmy udział w wizycie partnerskiej, która miała miejsce w Portugalii w ramach programu Erasmus+. Czas spędzony w przepięknych, zabytkowych miejscowościach był niezwykły. Mieliśmy okazję, zobaczyć portugalską szkołę oraz poznać ich system edukacyjny. Wraz z nami przebywali tam uczniowie i nauczyciele z Turcji, Hiszpanii oraz Litwy. Tradycyjne portugalskie potrawy przygotowane przez gospodarzy były przepyszne, a słodki smak pomarańczy zrywanych prosto z drzewa będzie nam trudno zapomnieć. Celem wizyty była realizacja projektu „21st Century Entrepreneurs”. Warsztaty, cykle wykładów oraz spotkania z przedsiębiorcami przybliżyły nam temat zakładania własnej firmy, prowadzenia jej oraz co najważniejsze staraliśmy się odkryć co zrobić, aby w przyszłości odnieść sukces. Braga, Padome, Guimaraes i przede wszystkim Porto to miejscowości, które zwiedziliśmy. Widok wysokich fal nad Oceanem Atlantyckim w Porto, połączony z palmami i słońcem przebijającym się przez chmury wzbudziły w nas największy zachwyt. Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia była wyczuwalna na każdym kroku. 2 grudnia rozbłysły na ulicach miast światełka, to portugalska tradycja, w której mieliśmy okazję wziąć udział. Pobyt w Portugalii na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Iwona Lewikowska

Powrót na początek strony