"Kręcimy dla Puław"- Rodzinny rajd rowerowy

plakat rowerowy (Large).png

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny rajd rowerowy Puławy – Bonów – Puławy „Kręcimy dla Puław”. Przejażdżkę zaplanowaliśmy w sobotę 11 czerwca 2022 roku. Startujemy spod wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Puławach, al. Królewska 19 o godz. 9.00, natomiast pakiety startowe będą wydawane w miejscu i dniu startu od godz. 8.30. Ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe na adres promocja@pulawy.powiat.pl w terminie do 8 czerwca br. Organizatorami wydarzenia są starosta puławski Danuta Smaga i wójt gminy Puławy Kamil Lewandowski. Akcję wspierają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Zespół Szkół nr 3 w Puławach - Oddział Przygotowania Wojskowego oraz Puławska Grupa Rowerowa.

Głównym celem wyprawy jest wsparcie Puław w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022. Dlatego zachęcamy wszystkich uczestników do zainstalowania aplikacji Aktywne Miasta (www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz), (oczywiście także w Sklep Play na androidzie lub App Store dla użytkowników Iphone) i spośród konkurujących miast wybieramy ”Puławy”. Osoby posiadające urządzenia Garmin mogą zsynchronizować aplikacje. 

Rajd pozwoli nam na zaprezentowanie niezwykle ciekawych terenów turystycznych powiatu puławskiego, w tym miasta i gminy Puławy. Pojedziemy przez Puławy al. Królewską i Partyzantów, następnie udamy się ścieżką rowerową przy al. Tysiąclecia pod budynek Dyrekcji ZA Puławy. Kolejno podążymy w kierunku północnym do leśnej drogi szutrowej, którą dojedziemy do wysiedlonej wioski Bonów, gzie odpoczniemy przy ognisku. czas urozmaicą Państwu opowieści o historii wioski oraz zwiedzanie miejsc po dawnych domostwach. Przygotowaliśmy także okolicznościowy konkurs krajoznawczy z atrakcyjnymi nagrodami, który zostanie przeprowadzony na miejscu. Po ognisku wracamy do Puław trasą wzdłuż torów kolejowych. Całość trasy liczy ok. 32 km, etap do Bonowa 16 km. W zależności od kondycji uczestników będziemy dostosowywali przystanki. Droga wiedzie częściowo przez ulice miasta, ścieżki rowerowe, dróżki polne oraz utwardzone nawierzchnie szutrowe.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety startowe zawierające markową kamizelkę i gadżety odblaskowe. Zapewniamy także prowiant na ognisko. Zapisz się już dziś wysyłając maila na adres: promocja@pulawy.powiat.pl. W temacie napisz RAJD, podaj także swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz dobrowolnie preferencje żywieniowe (dieta mięsna czy wegetariańska). Osoby do 16 roku życia proszone są o udział w rajdzie wraz z opiekunem.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy starostwa: Andrzej Wenerski, tel. 81 886 12 03, Maciej Saran, tel. 81 886 11 75, oraz Paweł Nocek, tel. 81 889 05 45 z UG Puławy.

Powrót na początek strony