Saint Patrick's Day

patryk.png

17 marca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.

W tym dniu uczniowie mogli choć na chwilę porzucić szkolne ubrania i przebrać się na zielono. Uczniowie biorący udział we wspólnej zabawie zostali nagrodzeni i nie byli pytani przez nauczycieli.
Nie zabrakło również konkursów. Jury wyłoniło zwycięzcę na najładniejszy plakat o tematyce irlandzkiej:
1 miejsce -Kasper Aftyka kl 7a i Krzyś Kostka kl 4c
2 miejsce- Iga Różycka kl 4a i Szymon Samcik kl 7c
3 miejsce – Kuba Giza 4b i Franciszek Kalita kl 7c
Odbył się również konkurs wiedzy o obchodach tego święta w dwóch kategoriach klasy 4-6 i 7-8. W klasach 4-6 uczniowie zajęli następujące miejsca:
1 miejsce- Aleksandra Przewłoka kl 4a
2 miejsce -Lena Rudka kl 4b, Nel Łaszcz kl 4b
3 miejsce- Daria Krzyżanowska kl 4b, Liliana Lipska 4b, Kuba Giza 4b
W klasach 7-8 uczniowie zajęli następujące miejsca:
1 miejsce-Olivier Szaruga kl 7b
2 miejsce- Bartłomiej Szostak kl 8c, Julia Lewandowska kl 7b, Wiktoria Szlendak kl 7a
3 miejsce- Paweł Rybak kl 7a
Dla naszych najmłodszych milusińskich klasy 0-3 nauczyciele języka angielskiego przygotowali zabawę polegającą na szukaniu koniczynek w szkole a nagrodą były cukierki.
Wydarzenia z obchodów dnia św. Patryka uchwycono na licznych fotografiach, które stanowić będą cenną pamiątkę z życia szkoły.
Autor:  Beata Rybak