narodowe czytanie (5).jpg

Za nami XII edycja Narodowego Czytania. Ta polska akcja społeczna, propagująca znajomość literatury narodowej organizowana jest pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej od 2012 roku.

Zapoczątkowano ją z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych uczniów, którzy 14 września odczytali fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Szymon, Nikola, Basia, Patrycja i Ola - brawo! Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia. Zapraszamy za rok, gdzie zanurzymy się w lekturze "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

Autorzy: Liliana Dąbrowska, Anna Mazurkiewicz