Wycieczka edukacyjna klas VII

Uczniowie na tle samolotu

W dniu 22 października klasy VII pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Czarnolasu i Dęblina.

W Czarnolesie uczniowie zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego. Przekraczając progi tego ciekawego miejsca, mieliśmy możliwość wejść w symboliczny świat wybitnego renesansowego poety i jego epoki. Spacerując po czarnoleskich komnatach, mogliśmy zapoznać się z ważnymi wydarzeniami z biografii Jana Kochanowskiego oraz z jego utworami zapisanymi na ścianach poszczególnych pomieszczeń.

W Dęblinie odwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych- największą placówkę w naszym regionie prezentującą zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym. Atrakcją dla uczniów było wejście do największego w Polsce śmigłowca – Mi – 6 oraz do samolotu prezydenckiego.

Autor: E. Zeprzałka

Powrót na początek strony