Obchody Miesiąca Świadomości Autyzmu

435671089_949680060498603_2153568337319813662_n.jpg

2 kwietnia od 2007 r. jest ustanowionym przez ONZ Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, zaś cały miesiąc kwiecień jest poświęcony zgłębianiu wiedzy na ten temat.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach uczestniczyli w różnych działaniach, mających na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem oraz promowanie akceptacji i empatii wobec kolegów i koleżanek z tym spektrum.

4 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 0-8 wzięli udział w spotkaniach związanych z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci obejrzały film oraz prezentację multimedialną, a następnie uczestniczyły w quizie wiedzy o autyzmie. Chętne osoby mogły zrobić zdjęcia w okolicznościowej fotobudce oraz przeczytać informacje zawarte w zawieszonej na korytarzu gazetce.

9 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 5s wręczali mieszkańcom Puław ulotki, w których zawarte były informacje na temat autyzmu.

10 kwietnia 2024 r. klasa 2a brała udział w wydarzeniu “Niebieski Bieg z Aniołem” oraz w zajęciach, podczas których dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują i funkcjonują osoby z autyzmem i niepełnosprawnościami. Organizatorem tego spotkania była Fundacja “Benedyktyński Zakątek”.

Został także rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny dotyczący emocji - “Co nam w duszy gra?”

Oto jego wyniki:

I miejsce - Franciszek Wojas z grupy 0a, Michał Poręba z klasy 3a

II miejsce - Hanna Pillich z grupy 0b

III miejsce - Natalia Bochra z klasy 3b

Wyróżnienie - Zuzanna Piekarska z klasy 2b

I miejsce - Bartłomiej Kośmider z klasy 4a

II miejsce - Iga Samślikowska z klasy 5s

III miejsce - Julia Wakulińska z klasy 4c

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom naszej szkoły za to, że z tak dużym zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami Miesiąca Świadomości Autyzmu.

Autor: Małgorzata Prażmowska