4 pory natury - zima klasy 4c z Las Przygodas

420121992_678434561122380_7779830317563993220_n.jpg

Podczas zimowego spotkania z klasą 4 poznaliśmy bliżej kolejne rośliny. Mimo, iż zimą przyroda jest w lekkim uśpieniu, jest wiele roślin, którym właśnie o tej porze roku warto się bliżej przyjrzeć.

CIEKAWOSTKA!
Czy wiecie, że zimą igliwie sosny zawiera o 30% więcej witaminy C! Kolejny raz ćwiczyliśmy rozpalanie ognia, tym razem w trudniejszych warunkach. Uczestnicy dowiedzieli się jak pozyskać rozpałkę i rozpalić ogień gdy wszystko dookoła jest mokre i wilgotne. Następnym ćwiczeniem było odszukanie i rozpoznanie tropów zwierząt zamieszkujących pobliski las. Wspólnie zastanawialiśmy się:
- jakie zwierzę mogło zostawić dany trop
- czy było samo
- w którym kierunku szło
- i oczywiście w jakim było humorze.
Po aktywnościach edukacyjnych przyszła pora na odpoczynek przy ognisku, śnieżne zabawy integrujące grupę oraz posiłek. Grupa skorzystała z opcji dodatkowej, jaką jest Gotowanie na Polanie! Wspólnie piekliśmy kiełbaski i smażyliśmy racuchy! Z opinii dzieciaków wiemy, że były pyszne!
Autor: Las Przygodas

 

Powrót na początek strony