Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole

klasa 3c.jpg

"Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole" to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w kampanię. Tematem przewodnim akcji było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. W związku z organizacją akcji odbyły się w szkole następujące działania profilaktyczne:

- dzieci otrzymały ulotki informacyjne,
- na korytarzu szkolnym została wywieszona gazetka zawierająca informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym,
- uczniowie klas I-III podjęli wyzwanie i przygotowali pyszne sałatki owocowe. Dzieci podczas przygotowania sałatek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę i porządek podczas sporządzania posiłków.
- klasa 1a wykonała prace plastyczne promujące zdrowe odżywianie.
Jednym z ważniejszych działań skierowanych do naszych uczniów było spotkanie
z pielęgniarką szkolną i wysłuchanie pogadanki na temat profilaktyki chorób zakaźnych, jak sobie radzić z wirusem grypy oraz omówienie zdrowego stylu życia.

 

Autor: Marta Piątek

Powrót na początek strony