Grajmy w szachy!

1.jpg

Zajęcia szachowe w naszej szkole to nie tylko trening planowania i przewidywania, koncentracji, logicznego myślenia, czy poprawianie umiejętności rozwiązywania problemów. Zajęcia szachowe to też dobra zabawa. W czasie lekcji używamy komputerów i tablic multimedialnych, na których rozwiązujemy zadania i uczymy się taktyki szachowej. Wielu uczniów zapisuje sobie nazwy stron, z których korzystamy, żeby swoich sił z zadaniami i wyzwaniami spróbować także w domu. Cudownie jest usłyszeć od dzieci, że w wolnym czasie, zamiast gier czy YouTube, wybierają rozwiązywanie zadań szachowych online lub rozgrywają wirtualne partie z kolegami i koleżankami z klasy.

Na naszych zajęciach gramy w parach, grupach, rozgrywamy klasowe turnieje oraz dzielimy się na rywalizujące ze sobą drużyny. Starsi uczniowie próbowali swoich sił online, grając ze stockfish'em oraz przeciwnikami z różnych stron świata.
Podczas gry dzieciom zawsze towarzyszy wiele emocji, a satysfakcja i radość z zamatowania przeciwnika jest ogromna. Są także uczniowie, którzy co jakiś czas próbują pokonać nauczyciela. Jak dotąd udało się to tylko jednej osobie. Czekam na kolejnych odważnych :) Grajmy w szachy!

Autor: Ewa Wiejak

Powrót na początek strony