Pasowanie na czytelnika

IMG20231211094553.jpg

Wszystkie pierwszaki z SP10 od jakiegoś czasu mogą się oficjalnie nazywać CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Pani Anna Mazurkiewicz zaprosiła dzieci na teatrzyk Kamishibai zatytułowany „Wesoły alfabet”, dzięki któremu utrwaliły sobie znajomość liter, bez których nie można przeczytać żadnej książki. Młodzi czytelnicy dostali również zadanie obrazkowe i musieli wyjaśnić jak trzeba dbać o książki. Następnie, po złożeniu uroczystej przysięgi zostali pasowani na czytelników i dostali na pamiątkę zakładki do książek. Pani Ania przekazała dodatkowo „wyprawki czytelnicze”, ufundowane przez Instytut Książki, które otrzymały w tym roku wszystkie pierwszaki w całej Polsce.

Mamy nadzieję, że nasi nowi czytelnicy będą często odwiedzać bibliotekę szkolną, do czego serdecznie zapraszamy!

 

Autor: Anna Mazurkiewicz

Powrót na początek strony