Ślubujemy!

3.pierwszaki.jpg

30 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyła się jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości - Pasowanie na Ucznia. Uczniowie z klas 1a i 1b przygotowali przedstawienie, podczas którego zaprezentowali zgromadzonym rodzicom i dyrekcji, jak pięknie potrafią śpiewać, recytować i czytać. Udowodnili również, że są świetnie przygotowani, aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Zarówno dzieci, jak ich rodzice, złożyli uroczyste ślubowanie. Dzieci ślubowały być dobrym uczniem, dbać o honor klasy i szkoły, służyć pomocą słabszym, swoją postawą sprawiać radość rodzicom i wychowawcom oraz starać się być dobrym człowiekiem.

Rodzice ślubowali, że nie będą porównywali swojego dziecka do nikogo, nie będą realizowali osobą dziecka swoich ambicji, obiecali stworzyć dzieciom najlepsze warunki, by mogły wzrastać i być najlepszą wersją samego siebie.

Po słowach "Ślubujemy!" pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach. Dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, upominki, legitymacje szkolne oraz odbył się poczęstunek w klasach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Rodzicom i gościom, Dyrekcji, przedstawicielkom Samorządu Uczniowskiego, uczennicom z klasy 4a, uczniom z pocztu sztandarowego oraz panu Krzysiowi za uświetnienie swoją obecnością tego wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniach do tej niesamowitej uroczystości.

Autorki: Ewa Wiejak, Agnieszka Nita - Kościelniak

Powrót na początek strony