Nasi pływacy osiągnęli sukcesy na zawodach wojewódzkich

12 grudnia 2023 r. w Aqua Arenie Lublin odbyły się Wojewódzkie Finały Igrzysk Młodzieży i Dzieci w pływaniu.

W zawodach udział wzięła 20 – osobowa delegacja reprezentująca naszą szkołę. Nasi pływacy wystartowali w 3 sztafetach pływackich 6 x 25 m i 7 konkurencjach indywidualnych. Największy sukces osiągnęła sztafeta dziewcząt starszych zajmując bardzo wysokie 3 miejsce i zdobywając brązowe medale. Sztafeta wystartowała w składzie : Maja Krześniak, Barbara Orkiszewska, Emilia Wojnicka, Hanna Kubiś, Maja Usarek i Zofia Wolska.

Pozostałe sztafety także walczyły ambitnie i wywalczyły dobre miejsca. Sztafeta chłopców starszych zajęła 7 miejsce, startując w składzie : Rafał Krasucki, Patryk Rutyna, Wojciech Chudzik, Antoni Kobiałka, Jakub Kuna i Fabian Barański. Natomiast sztafeta chłopców młodszych zajęła

9 miejsce startując w składzie : Krzysztof Gajewski, Jakub Kopciński, Alieksandr Anhelich, Patryk Wójcik, Kamil Tusiński i Sviatoslav Reva. Nasi reprezentanci wystartowali także w konkurencjach indywidualnych zajmując dobre miejsca i godnie reprezentując naszą szkołę. Najwyższe miejsca zajęli :

- Fabian Barański – 14 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Składamy gratulacje naszym młodym pływakom i życzymy dużo motywacji do dalszej pracy treningowej oraz przyszłych sukcesów w zawodach.

Zanim nasi pływacy wystartowali w Finałach Wojewódzkich uczestniczyli w Zawodach Rejonowych, które odbyły się 24.11.2023 r. w Hali Sportowej MOSIR w Puławach.

Wszyscy walczyli ambitnie o miejsca 1-3, które kwalifikowały pływaków do zawodów wojewódzkich. Nasi reprezentanci osiągnęli następujące miejsca: