Święto matematyki i Dzień Liczby Pi

122013-pi.jpg

Szkolne obchody Święta matematyki i Dnia Liczby Pi.

12 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki a tuż  za nim 14 marca Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas starszych naszej szkoły wzięli udział w quizie przygotowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, które zajmuje się od wielu lat popularyzacją wiedzy (głównie matematycznej). Natomiast uczniowie kl. 4 i 5 zostali zapoznani z historią liczby Pi, a następnie rozwiązywali zadania, łamigłówki oraz wykreślanki poświęcone tej tematyce. Niektórzy skorzystali też z możliwości rozwiązania testów ukrytych pod kodami QR. Widać było duże zaangażowanie i zainteresowanie ze strony uczniów. Taka forma świętowania ma na celu pokazanie matematyki w inny, ciekawy sposób.

Autor: Małgorzata Denkiewicz