XX akcja “Polacy – Rodakom”

W tym roku zbieraliśmy  produkty spożywcze o długim okresie przechowywania (słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, mąka, kasza, ryż), artykuły szkolne, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci oraz zabawki (maskotki, lalki, puzzle itp), z których zostały przygotowane paczki świąteczne dla naszych Rodaków i przekazane Konsulowi na XX Gali „Polacy-Rodakom”.  Dary pojechały na Wołyń do Krzemieńca (Ukraina), jak  również na Litwę i Białoruś.

Bardzo dziękujemy najmłodszym uczniom naszej szkoły za ogromne zainteresowanie tą akcją, aktywny udział , empatię oraz okazane serce dzieciom na obczyźnie. W ramach wdzięczności za okazałe serce wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania od Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.

Autor: Agnieszka Nita- Kościelniak