Moje miasto bez elektrośmieci

8.jpg

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci”.

W ramach programu zostały podjęte różne eko-działania. Wychowawcy klas przeprowadzili lekcje, dzięki którym, dzieci wzbogaciły i usystematyzowały swoją wiedzę na temat elektrośmieci.

Po przeprowadzeniu lekcji, uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie teoretycznym, który był podsumowaniem ich wiedzy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, ponieważ aż 60% z nich zdobyło maksymalną liczbę punktów. Pozostałym uczniom zabrakło 1 lub 2 punktów, aby osiągnąć najwyższy wynik.

Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatu przez każdą klasę. Plakaty wezmą udział w szkolnym konkursie plastycznym. Najlepsza praca, będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie „DLACZEGO ELEKTROŚMIECI TO NIE SĄ ZWYKŁE ŚMIECI?” będącym częścią ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Prace wykonane przez nasze dzieci są ciekawe, barwne i estetyczne. Uczniowie włożyli wiele pracy, czasu i wysiłku w ich wykonanie. Przed Jury trudne zadanie, aby wybrać jeden plakat.

Autor: Magdalena Aftyka