chłopiec z robotem.jpg

ŚWIETLICA W SP10

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczeń może kształcić i rozwijać swoje zainteresowania, może sprawdzić swoje koncepcje, dokonywać prób.

Planowa i zorganizowana opieka nad uczniem w godzinach pozalekcyjnych jest ważnym ogniwem pracy szkoły.

W trakcie organizowanych zajęć świetlicowych pragniemy dać szansę wykazać się uczniowi słabemu w nauce, często zniechęconemu brakiem osiągnięć i jednocześnie rozwinąć szczególne zainteresowania uczniów wybitnie zdolnych.

Świetlica szkolna to taki neutralny teren, nie przynależny żadnej klasie, żadnemu przedmiotowi, żadnej pracowni, ale wspólny. Tutaj można spotkać się z kolegami przed i po zajęciach, zagrać w szachy, warcaby, gry planszowe, rysować i malować.

Uczniowie korzystający ze świetlicy mają do dyspozycji dużą salę podzieloną na kilka stref:

-szatniowa– tu mamy szafki na nasze plecaki

-sala zabaw– możemy korzystać z zabawek oraz multimedialnego dywanu do gier ruchowych, stołu do ping-ponga, piłkarzyków

-sala do odrabiania lekcji, prac plastycznych i gier stołowych

-pokój relaksacyjny– tutaj w ciszy odpoczniemy lub obejrzymy bajkę

W świetlicy Dziesiątki uczniowie miło spędzą czas, pobawią się, odpoczną po lekcjach lub odrobią prace domowe, a wszystko pod okiem życzliwych nauczycieli.

Godziny działalności świetlicy szkolnej:

-od poniedziałku do piątku od 6:00 do 16:00.

Telefon: 81 4586592