Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?

Dzięki dodatkowym zajęciom poznali swoje mocne i słabe strony oraz dowiedzieli się: Jak skutecznie działać w zespole? Po co tworzyć plan? Jak zaplanować wycieczkę? Jak trenować myślenie? Jak wspólnie zapracować na sukces? W opanowaniu trudnych treści pomógł dzieciom Truskuś – mieszkaniec krainy Plantolandii. Bohater wprowadził dzieci w świat planowania i organizacji, opowiadając o swoich przygodach. Materiały prezentujące przygody Truskusia powstały w oparciu o motyw teatru Kamishibai – tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków. W trakcie lekcji dzieci wspólnie planowały i realizowały wydarzenia projektowe. Poznały różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Wzmocniły swoją kreatywność i rozwinęły samoświadomość. Ćwiczyły także elastyczność, współpracę i empatię. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu.

Autor: Liliana Dąbrowska