Maltańska przygoda

1 uczniowie w popeye villige.jpg

W dniach 9 – 15.01.2022 r. uczniowie i nauczyciele z SP nr 10 w ramach projektu Erasmus+ „ Book wreath – reading is fun” uczestniczyli w wymianie międzynarodowej na Malcie. Malta zaskoczyła nas swoją różnorodnością i wielokulturowością. Mieliśmy okazję posmakować maltańskich przysmaków, przejechaliśmy wyspę wzdłuż i wszerz poznając najpiękniejsze zakątki. Podziwialiśmy majestatyczne klify i przejrzystą wodę Morza Śródziemnego w Blue Grotto, zachwycaliśmy się architekturą Valletty, Mdiny, Birgu, Sliemy i St.Julians, nakręciliśmy film pod dyrekcją reżysera w Popeye Village, przeszliśmy trening wojskowy w Pembroke, a także uczestniczyliśmy w zajęciach i spotkaniach prowadzonych w szkole San Miguel Resource Centre. Jednak najcenniejszym doświadczeniem dla uczniów była możliwość porozumiewania się w języku angielskim w codziennych sytuacjach oraz nawiązanie nowych znajomości z naszymi partnerami z Portugalii, Turcji, Malty i Bułgarii. To był bardzo udany czas pełen nowych wyzwań i doświadczeń, dobrej zabawy, uśmiechów i maltańskiego słońca.

Autor: Ewa Wiejak