„21st Century Entrepreneurs” – rusza drugi projekt Erasmus+

1920x810.jpg

Od października 2020 r nasza szkoła rozpoczyna realizację nowego projektu europejskiego!

Tytuł projektu: „21st Century Entrepreneurs”

Kraje partnerskie: Projekt jest realizowany przez sześciu partnerów z Portugalii, Bułgarii, Litwy, Polski, Turcji i Hiszpanii.

Czas realizacji: 2 lata

Tematyka: Głównym celem projektu „21st Century Entrepreneurs” jest rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów w ramach przedsiębiorczości. Te kluczowe kompetencje to kreatywność, innowacyjność i podejmowanie ryzyka, a także umiejętność planowania i zarządzania projektami a także szerokie zrozumienie funkcjonowania gospodarki.

Przedsiębiorczość to jeden z tematów, który stał się bardzo popularny zarówno w szkole jak i poza nią. Jest to również jeden z priorytetowych tematów polityki edukacyjnej Unii Europejskiej. Uważamy, że ten temat ma duże znaczenie w edukacji a nauczyciele muszą rozwijać umiejętności przedsiębiorcze uczniów, aby odnieść sukces w ich przyszłej karierze.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w projekcie

Autor: Iwona Lewikowska