Oferta szkoły

Szkoła Podstawowa nr 10  im. Adama Mickiewicza w Puławach  mieści się w dwupiętrowym, przestronnym, kolorowym budynku. Jesteśmy otwarci na każde dziecko i rodzica. Panuje u nas atmosfera zaufania i bardzo dobrej komunikacji.

Uczymy-bawiąc, wspieramy i  wdrażamy do samodzielności, jednocześnie  pielęgnując w uczniach radość, ciekawość świata i tolerancję wobec innych.  Kształcimy kompetencje społeczne, rozwijamy talenty i wspieramy rozwój ucznia, uwzględniając przede wszystkim kompetencje kluczowe.

Szkoła Podstawowa nr 10  im. Adama Mickiewicza w Puławach  proponuje edukację, wychowanie i opiekę nad dzieckiem w nowej formule.

Oferujemy:

• naukę w przyszkolnych oddziałach zerowych
  • od klasy IV naukę w klasie sportowej pod patronatem UMCS (pływanie) lub ogólnej
  • naukę trzech języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański

Nasza szkoła to :

• jednozmianową naukę,
  • edukację przy użyciu nowoczesnych środków dydaktycznych m. in. tablice interaktywne, tablety, smartphony, laptopy, maty do kodowania, klocki Lego, Bum Bum Rurki, Ozoboty, roboty i wiele innych atrakcyjnych pomocy.
  • dodatkowe zajęcia dla dzieci: plastyczne, zajęcia  z kodowania, dziennikarskie-gazetka „Dyszka”, relaksacyjne, szachy, gimnastyka korekcyjna, SKS, dodatkowe lekcje nauki pływania, koło pływackie – UKS SWIM10 i szkolny chór – FORTISSIMO
  • nowoczesne pracownie informatyczne
  • bogaty księgozbiór w bibliotece szkolnej

W naszej szkole zapewniamy:

• sale sportowe z bogatym zapleczem.
  • zajęcia na szkolnym basenie
  • zdrowe posiłki w stołówce
  • opiekę medyczną (pielęgniarka szkolna i stomatolog)
  • codzienne spożywanie owoców i warzyw w ramach akcji „Warzywa w szkole”

W naszej szkole zapewniamy:

• opiekę logopedyczną i psychologiczno – pedagogiczną
  • opiekę na świetlicy szkolnej
  • terapię przez sztukę
  • nauczycieli wspierających na lekcjach dla dzieci ze SPE
  • realizację innowacji pedagogicznych: „Ekonomia dla dzieci” , „4 pory roku – metoda projektów”, “Rok z Montessori”, „Escape classroom, czyli zamknięci w sieci zagadek”

Wybierz nas!

• organizujemy wiele imprez i konkursów
  • włączamy się do wielu akcji (m.in. „Pola nadziei”, „Drzewko za butelkę”, „Góra grosza”, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, „Polacy-Rodakom”,)
  • uczestniczymy w wielu projektach edukacyjnych: Erasmus+, CODEWEEK, Mały miś w świecie wielkiej literatury, ABC ekonomii, Przedsiębiorczość? Jak zrealizować pomysł?, Matematyka z klasą, Technologie z klasą, Uczymy dzieci programować, edukacja filmowa „Shortcut”, Czytam z klasą, Uniwersytet Dzieci w Klasie

KTO CHODZI DO MICKIEWICZA, WSZYSTKICH WIEDZĄ ZACHWYCA!

• Osiągamy wysokie lokaty w zawodach sportowych oraz konkursach przedmiotowych. Oto niektóre z naszych sukcesów:
  • Mistrz ortografii 2019
  • Laureaci konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim
  • Bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier (2 miejsce w województwie)
  • mistrzostwo rejonu w pływaniu
  • miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd-coroczni laureaci
  • miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Literackim pt: Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia.
  • 1. miejsca w programie Uczymy Dzieci Programować