W dniu 22 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na konieczność dbania o naszą planetę.
Uczniowie wysłuchali bajki o tematyce przyrodniczej, dotyczącej ochrony środowiska.
Podczas uroczystości przypomniano, jak ważne są codzienne działania, takie jak oszczędzanie wody, energii oraz ograniczanie zużycia plastiku. Uczniowie aktywnie uczestniczyli przygotowanych quizach, wykazując duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką ekologiczną. Świadczyć o tym mogły również zielone stroje naszych uczniów oraz ekologiczne hasła, którymi się przywitaliśmy.
Apel zakończył się wspólnym zaśpiewaniem piosenki "Zielony dom".
Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny " Jestem przyjacielem Ziemi".
Uczniowie nagrodzeni:
1 miejsce- Julian Lewandowski - kl. 3a
2 miejsce - Hanna Wiejak - kl. 2a
3 miejsce - Maja Teper - kl. 3a
Uczniowie wyróżnieni:
1. Liliana Sułek - kl. 1a
2. Zofia Wojciechowska -kl. 2a
3. Oliwia Szkoda - kl. 2c
Autorzy: Magdalena Aftyka, Małgorzata Prażmowska